Strona główna » Blog » Mini Cooper S Paceman

Mini Cooper S Paceman

Mini od zawsze budziły kontrowersje, ale zaprezentowany w 2012 roku model Paceman rozbudził je do granic możliwości. W samochodzie zakochała się Pani Monika, która zdecydowała się na zakup Mini Pacemana!

Mini Cooper S Paceman. Źródło: Muffler Motors.

Mini w swojej ofercie stworzyło kilka alternatyw, zaczynając od modelu One, kończąc na praktycznym i oryginalnym Mini Countrymanie. Paceman natomiast to szalony pomysł inżynierów Mini – zrobienie coupe z samochodu typu crossover. Potężna paszcza z nisko opuszczonym zderzakiem, nabrzmiałe koła i wszystko zaokrąglone we właściwy sposób. Dodając do tego wyraźnie wystający przed maskę zderzak, budzący respekt u innych kierowców grill z dodatkowym wlotem powietrza pod spodem i wloty powietrza w nadkolach otrzymujemy bardzo ciekawą kompozycję. Mini bardziej nawiązuje do muscle cara samochodów kompaktowych, niż do klasycznego crossovera.

Mini Cooper S Paceman. Źródło: Muffler Motors.

Patrząc na profil Pacemana, przed oczami mamy piękną opadającą linię, która zdecydowanie nie zachęca do wsiadania na tylną kanapę…nic bardziej mylnego! Również pojemność bagażnika zaskakuje, bo mamy tutaj aż 330l. Jak na z pozoru niepraktyczne auto bagażnik ma dobrze ukształtowaną przestrzeń, a pod podłogą duży schowek.

Wnętrze auta to klasyczna, a zarazem niebanalna stylistyka Mini. Centralnie umieszczony licznik prędkości i przełączniki zaciągnięte rodem z lotnictwa dodają kolorytu temu autu. W egzemplarzu zakupionym za naszym pośrednictwem dla Pani Moniki znajdziemy takie udogodnienia jak podgrzewane skórzane fotele, panoramiczny elektrycznie otwierany dach z przesłoną przeciwsłoneczną, oświetlenie wnętrza ambiente, czy nagłośnienie sygnowane logiem Harman Kardon.

Wszystko to dopełnia niepozorny znaczek umieszczony na grillu przedniego zderzaka…S, przenoszący kierowcę w inny świat. Mini Cooper S to coś więcej niż oryginalny, drogi gadżet. To uzależniająca i groźna zabawka, uzyskująca nie tylko znakomite osiągi na prostej, ale także – a raczej przede wszystkim – na zakrętach. Prowadzenie to jedna z tych rzeczy, która stawia ten samochód przed szereg. Niezależnie od stanu drogi trzyma się jej pewnie jak szalony. Dodatkowo Pani Monika zdecydowała się na zakup Mini z automatycznie dołączanym napędem na cztery koła ALL4. Tylna oś dołącza się tak szybka, jak to tylko możliwe, a podsterowność występuje tylko w minimalnym stopniu.

Mini Cooper S Paceman. Źródło: Muffler Motors.

Jeśli szukasz podobnego egzemplarza napisz do nas już dziś! Znajdziemy dla Ciebie Twój wymarzony egzemplarz!

Rok produkcji: 2014
Przebieg: 59 748 km
Paliwo: Benzyna
Silnik: 1598 cm3
Moc: 184 KM
Moment obrotowy: 240 Nm
Skrzynia biegów: Automatyczna
Układ napędowy: AWD ALL4

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *