Strona główna » Blog » Insurance Auto Auctions – w pogoni za gigantem

Insurance Auto Auctions – w pogoni za gigantem

Wykorzystywanie najnowocześniejszych technologii, koncentracja na innowacjach, unikalna platforma ułatwiająca połączenie kupujących i sprzedając z ponad 170 krajów – a wszystko w pogoni za hegemonem w branży, czyli firmie Copart.

Źródło: nationwideautotransportation.com

Insurance Auto Auctions Inc. od lat stawi jeden z największych portali aukcyjnych umożliwiający sprzedaż i zakup aut, pochodzących zarówno z firm ubezpieczeniowych, wypożyczalni, prywatnych sprzedawców, jak i aut poleasingowych. Korzenie IAAI wywodzą się ze słonecznej Californi, gdzie w 1982 roku Bradley Sterling Scott założył pierwszy z placów pod nazwą Los Angeles Auto Salvage. W tamtych czasach plac bardzo mocno nawiązywał do wyobrażanego przez każdego z nas złomowiska, ze stosami pojazdów w bardzo zróżnicowanym stanie. Jednak wbrew powszechnemu przekonaniu, założyciel Bradley Sterling Scott potrafił przekształcić je w samochodowy czyściec – miejsce, w którym sortuje się to, co da się uratować.

Firma była jedną z pierwszych, które rozpoczęło ekspansję rynku poprzez przejęcia, rozszerzając się z pięciu oddziałów w roku 1991 do 46 oddziałów w różnych lokalizacjach, co pozwoliło na poszerzenie oferty do blisko 443 000 pojazdów rocznie. Sprawiło to, że IAAI zaczęło odgrywać wiodącą rolę w branży. Mimo zorientowania na rozwój, firma nadal pozostawała w tyle za głównym rywalem – firmą Copart, głównie pod względem liczby oddziałów oraz rentowności.

We wczesnych latach 80-tych ubezpieczyciele samochodów, chcąc zwiększyć wydajność i opłacalność ubezpieczenia, zaczęli skupiać się na odzyskiwaniu pojazdów, co nie tylko pozwoliło na obniżenie kosztów, ale także na zwiększenie zarobków. Jednocześnie zaczęli domagać się oni coraz to lepszej jakości obsługi i wyższych zwrotów z odzysku pojazdów. Zmusiło to Scotta do wprowadzenia programu reform, gdzie przełomowym momentem była organizacja pierwszej aukcji na żywo po założeniu LA Auto Salvage. Scott skupił się wtedy na kupowaniu samochodów od firm ubezpieczeniowych i sprzedawaniu ich z zyskiem. Wdrożył również kilka autorskich programów na wyłączność z firmami ubezpieczeniowymi. Sprawiło to, iż do 1996 roku blisko połowa samochodów sprzedawana na placach IAAI dostarczana była przez firmy ubezpieczeniowe Allstate Insurance Co., Farmers Insurance Group i State Farm Insurance Co.

LA Auto Salbage jako pierwsza w branży wprowadziała na rynek akcje jako Insurance Auto Auctions Inc. w cenie 11 USD. Kolejne emisje znaczenie zasiliły budżet firmy, pozwalając na finalizację zakupu placów w kolejnych czterech lokalizacjach na zachodzie Stanów Zjednoczoncych w 1992 roku. Kolejne inwestycje poprowadziły do ekspansji firmy na wschód, przynosząc przychód na pozimie 172 mln USD w roku 1994. W międzyczasie oczywiście trwała ogromna konkurencja z firmą Copart o przejęcia kluczowych małych przedsiębiorst.

W marcu 1996 roku pierwotny założyciel Bradley Scott przyznał że “Umiejętności wymagane do przeniesienia tej firmy na wyższy poziom, w takich dziedzianach, jak technologia infromacyjna, zasoby ludzkie i zarządzanie finansami – różniły sie od umiejętności, które posiadam”. Ostatecznie przekazał więc odpowiedzialność zarządzcą Jamesowi Alampiemu, który kontynuował rozwój IAAI.

Źródło: naijacarnews.com

Obecnie Insurance Auto Auctions godnie stawia czoła swojemu największemu rywalowi, regularnie otwierając place aukcyjne w nowych lokalizacjach, przejmując kolejne mniejsze domy aukcyjne oraz stawiając na wzrost jakości oferowanych usług. Niewątpliwie ogromnym sukcesem było niedawne włączenie do swojej rodziny jednego z największych domów aukcyjnych w Kanadzie – Impact Auto Auctions.

Chcąc wykonać krok na przód, idąc z duchem czasu IAAI na swoich aukcjach poza klasyczną galerią oferowanych samochodów, wprowadziło dostęp wglądu do zdjęć w technologii 360°, zarówno z zewnątrz, jak i wewnątrz oferowanych pojazdów. Ponadto, stopniowo wprowadzane są również zdjęcia w tej technologii również podwozia.

Czy Insurance Auto Auctions wyprzedzi Copart w wyścigu, który trwa niezwłocznie od założenia firmy? Na to pytanie chyba nikt nie zna obecnie odpowiedzi, natomiast pewnym jest że, zarówno oferty domu aukcyjnego IAAI, jak i Copart stanowią opłacalną alternatywę na rynku samochodów używanych. Jeżeli poszukujesz doświadczonej firmy, która pomoże w kompleksowej usłudze importu auta, czekamy na Ciebie! Wybór odpowiedzialnego pośrednika na jasno określonych zasadach to podstawa!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *